browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Śnieżka

Położona na wysokości 1602 metrów nad poziomem morza Śnieżka to nie tylko najwyższy szczyt Karkonoszy będący jednocześnie najwyższym wzniesieniem na terenie Czech.

Powołując się na opinie turystów musimy podkreślić, że jest to również jedna z najbardziej atrakcyjnych gór w Polsce, szlak wiodący na Śnieżkę warto więc pokonać bez względu na to, czy jest się amatorem sportów zimowych, czy też osobą ceniącą sobie wędrówki po stromych zboczach.

Jeżeli chcemy trafić na Śnieżkę nie jest nam zresztą potrzebna nawet dobra mapa, szlaki wiodące w Karkonosze są bowiem oblegane przez turystów bez względu na to, czy sezon właśnie się zaczyna, czy też zbliża się ku końcowi. Położona na granicy polsko-czeskiej Śnieżka góruje zresztą nad Kotliną Jeleniogórską, jest więc punktem, na podstawie którego zarówno goście, jak i miejscowi nie raz wskazują sobie drogę.

Najbardziej popularny szlak turystyczny wiodący na szczyt prowadzi przez Przełęcz Okraj oraz Równię pod Śnieżką, jego entuzjaści przyznają zaś, że sam jest na tyle atrakcyjny, że czasem nie trzeba wspinać się na samo wzniesienie, aby dostarczyć sobie niezapomnianych wrażeń. Inna znana trasa wiedzie przez Skalny Stół, prowadząc do Karpacza, a następnie mijając Mały Staw wiedzie już ku szczytowi, a choć jest dość długa i wymagająca, podążając ją można przekonać się o tym, że nie traci na popularności.

Bez względu na to, którą drogę wybierzemy, zastanówmy się nad tym, czy nie spędzić na Śnieżce nieco więcej czasu. Już samo schronisko mieszczące się na tym szczycie może dostarczyć nam przecież wielu wrażeń, Śnieżka to przy tym również kaplica świętego Wawrzyńca, charakterystyczny budynek Obserwatorium Wysokogórskiego, a po czeskiej stronie również górna stacja wyciągu krzesełkowego prowadzącego tu ze znanego ośrodka wypoczynkowego Pec pod Sněžkou. Wizyta na szczycie może zadowolić zatem zarówno miłośników pięknych widoków, jak i osoby, które każdą chwilę chcą spędzać aktywnie.


One Response to Śnieżka

  1. Monika

    W pazdzierniku zdobylismy piekny szczyt Sniezki… Niestety ta polska a la restauracja jest miejscem okropnym, drogim, nieprzyjemnym turystom, o niesmacznym jedzeniu, po wydaniu 120 pln za dwie miseczki gulaszu, talerzu zimnej golonki, oraz dwoch buteleczek wody, musielismy zaplacic kolejne 6 pln za skorzystanie z lazienki:( Niemile wspomnienia… Teraz jedynie z kanapkami w plecaku na Sniezke!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *